تورترکیه ویژه برای خرید به گودتور مراجعه کنید

از استانبول تا آنتالیا؛ بهترین راه‌های رسیدن به آنتالیـا

چگونـه از استــانبـول به آنتـالیـا برویــم؟

راه‌های سفر به آنتالیـا از استـانبـول

استانبول و آنتالیا از محبوب ترین مقاصد تعطیلات ترکیه هستند. با توجه به بسیاری از مسافرانی که می‌خواهند در سفر ترکیه به این دو شهر سفر کنند، گزینه‌های حمل و نقل زیادی بین این دو شهر وجود دارد. با انبوهی از بناهای تاریخی عثمانی و بیزانسی استانبول و مناظر چشم‌گیر ساحلی مدیترانه، سواحل و ویرانه‌های تاریخی مجاور آنتالیا، تقسیم زمانی بین این دو شهر مقدمه‌ای عالی برای آنچه ترکیه دارد ارائه می‌کند.

چه در یک بازدید سریع باشید و تمرکز خود را فقط بر روی این دو شهر متمرکز کنید، یا بخواهید کمی بیشتر برای دیدن برخی از مناظر در طول مسیر صرف کنید، در این‌جا بهترین راه‌ها برای رسیدن به آنجا وجود دارد.

1. سفر با هواپیما از استانبول تا آنتالیا

خطوط هوایی ترکیش و پگاسوس هر دو خدماتی را از استانبول به فرودگاه آنتالیا ارائه می‌دهند. اگر در برنامه سفر کوتاهی به ترکیه هستید، گرفتن پرواز بین این دو شهر منطقی است و زمان بیشتری برای گشت و گذار در این شهر را در اختیار شما قرار می‌دهد. خطوط هوایی ترکیش معمولاً روزانه 10 پرواز را با خدمات از فرودگاه بین المللی استانبول (در ساحل اروپایی شهر) و فرودگاه سابیها گوکچن استانبول (در سمت آسیایی شهر) انجام می‌دهد.

پروازها از فرودگاه سابیها گوکچن معمولاً ارزان تر هستند زیرا توسط شرکت هواپیمایی آنادولو جت تابعه ترکیش ایرلاینز انجام می‌شود.

خطوط هوایی پگاسوس اصلی ترین ایرلاین ارزان قیمت ترکیه است. همچنین هر روز 10 پرواز از استانبول به آنتالیا با تمامی خدمات از فرودگاه سابیها گوکچن ارائه می‌دهد. پروازهای پگاسوس معمولاً هزینه کمتری نسبت به ترکیش ایرلاینز دارند، اما بدانید که هنگام خرید ارزان‌ترین گزینه‌های صندلی پگاسوس در این مسیر، بار کمتری خواهید داشت (به جای 20 کیلوگرم، 15 کیلوگرم) و یک میان وعده رایگان در هواپیما دریافت نمی‌کنید. مدت زمان پرواز استانبول به آنتالیا بین 75 تا 90 دقیقه است.

هر دو فرودگاه استانبول با اتوبوس‌های منظم و با ارزش فرودگاهی به شهر مرکزی متصل هستند. فرودگاه آنتالیا به راحتی با تراموا به شهر مرکزی متصل می‌شود. اگر خارج از شهر اقامت دارید، در یکی از هتل‌های ساحلی، تحویل فرودگاهی که توسط هتل شما ترتیب داده شده است، ساده ترین گزینه ترانسفر است.

2. سفر با اتوبوس مستقیم

چندین شرکت اتوبوس بین شهری خدمات اتوبوس مستقیم را بین ایستگاه اصلی اتوبوس استانبول و آنتالیا انجام می‌دهند. این سفر بین 11 تا 13 ساعت طول می‌کشد (بسته به تعداد توقف‌های سرویس)، بنابراین اکثریت قریب به اتفاق خدمات این مسیر را یک شبه انجام می‌دهند.

شرکت‌های بزرگ اتوبوسرانی که این مسیر را ارائه می‌دهند عبارتند از Pamukkale Turizm، Metro Turizm و Isparta Petrol Turizm.

اتوبوس‌های مورد استفاده در این مسیر دارای صندلی‌های راحت به سبک خطوط هوایی هستند که معمولاً دارای سیستم‌های سرگرمی فردی و نقاط شارژ برای تلفن شما هستند، و یک راهنما که چای، قهوه، آب، نوشیدنی‌های غیرالکلی و تنقلات را در نقاطی از سفر ارائه می‌کند.

  • اکثر سرویس های اتوبوس بین شهری در ترکیه وای فای نیز ارائه می‌دهند. اتوبوس‌ها حمام داخل هواپیما ندارند. آن‌ها هر سه تا چهار ساعت یک بار در یک ایستگاه اتوبوس یا یک ایستگاه خدمات مجهز و مدرن بزرگراه برای استراحت و حمام توقف می‌کنند.

3.سفر با قطار و اتوبوس

اگر کمی وقت دارید و می‌خواهید در مسیر خود به آنتالیا از جاذبه‌های توریستی و شهرهای داخلی ترکیه دیدن کنید، استفاده از ترکیبی از قطار و اتوبوس می‌تواند ایده‌ای عالی باشد. جالب ترین مسیر با استفاده از این روش حمل و نقل، با استفاده از قطار سریع السیر از استانبول به اسکی شهیر (11 حرکت روزانه) آغاز می‌شود، جایی که می‌توانید یک روز را به کاوش در صحنه هنری پرجنب و جوش و منطقه قدیمی شهر بگذرانید.

روز بعد، سوار سرویس قطار Pamukkale Ekspresi (یک حرکت روزانه در صبح زود)، که هشت ساعت استراحت از اسکی‌شهیر به دنیزلی طول می‌کشد. اکنون در آستانه پاموک‌کاله ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو هستید، با تراس‌های معروف کلسیتی سفید و ویرانه‌های رومی هیراپولیس.

مینی‌بوس‌ها هر 20 دقیقه بین ایستگاه اتوبوس دنیزلی (در مقابل ایستگاه قطار) و روستای پاموک‌کاله حرکت می‌کنند. پس از یک روز گشت و گذار در مناظر، به سادگی با اتوبوس از ایستگاه اتوبوس دنیزلی (حرکت های منظم) برای سفر چهار ساعته اتوبوس به آنتالیا استفاده کنید. یک ترکیب جایگزین قطار و اتوبوس، سوار شدن به قطار سریع السیر از استانبول به قونیه، محل موزه مولانا و مرکز شهر پر از بناهای تاریخی و مساجد حفظ شده دوران سلجوقی است. پس از اتمام گردش، با اتوبوس مستقیم از ایستگاه اتوبوس قونیه به آنتالیا بروید.

بلیط قطار را از قبل خریداری کنید، به خصوص در تابستان، زیرا آن‌ها فروخته می شوند. به دلیل تعداد خدمات اتوبوس موجود، شما معمولاً می‌توانید بلیط اتوبوس خود را هنگام ورود به ایستگاه اتوبوس خریداری کنید.

4. سفر با ماشین

کرایه ماشین در ترکیه برای سفر از استانبول به آنتالیا گزینه خوبی برای مسافرانی است که از سفرهای جاده‌ای لذت می‌برند، نمی‌خواهند عجله کنند و نمی‌خواهند به جدول زمانی حمل و نقل عمومی گره بخورند. این گزینه به شما این آزادی را می‌دهد که در شهرها و مکان‌های میراث فرهنگی توقف کنید، همانطور که با سرعت خودتان در کشور قدم می‌زنید. مقداری از زمان را در نظر بگیرید و سفر جاده ای را به تمرکز اصلی سفرهای خود تبدیل کنید.

مستقیم ترین مسیر (694 کیلومتر) بین استانبول و آنتالیا، در داخل کشور است که از غرب آناتولی و از میان شهرها و شهرهای تاریخی بورسا و کوتاهیا می‌گذرد.

جاده‌های اصلی ترکیه در وضعیت عالی و دارای علائم واضح هستند. اما توجه داشته باشید که بنزین گران است و ورود و خروج از شهرهای بزرگ مانند استانبول و آنتالیا به دلیل حجم زیاد ترافیک می‌تواند خسته کننده باشد.

 

منبع: www.planetware.com