تورترکیه ویژه برای خرید به گودتور مراجعه کنید

کــوه‌هـــــای بلنـد اوپــرت، مرز بیـن جنگــل و کــویــر

دیوار اپرت

در مرز جنوبی استان مازندران و در همسایگی شمال سمنان، منطقه‌ای بکر و کوهستانی با چشمه‌های زیبا، خانه‌های روستایی زیبا و مناظر دیدنی معروف به دره اوپرت قرار دارد.

این دره با کوه های سبز و زیبای خود، مانند دیواری مانع حرکت ابرهای بارانی خاکستری تیره می‌شود که به نظر می‌رسد در هوا شناور هستند. دره‌ای که به آن دیوار اپرت نیز می‌گویند، بلند ایستاده جنگل را از کویر جدا می‌کند.

اســتـانسمنــان
شـهـرســـتـانمهدیـشهــر
آب و هوایِ اوپــرتییـلاقـــی
قدمـــــت اوپــرت۷ هزار سال
معنـی کلمـه اوپــرتدر گویش مازندرانی، روستایی واقع در هزارجریب بهشهر.
نــوع مـنــطـقـهکوهستانـی
نــوع سـفــرحـرفـه‌ای (دره‌نوردی-کوه‌نوردی)
امـکــان کـمـــپوجود دارد.
راهنمانیاز است.
بـهـتـریـن زمـــان سـفــر فصل‌های بهـار و تابستـان
دیـدنــی‌های دیـگــر مـنــطـقـه
  • دریاچه‌ی چورت
  • چشمه‌های باداب سورت

طبیعت منطقه کوهستانی اوپرت چگونه است؟

دیوار اپرت دیوار جنوبی به شمالی رشته کوه البرز است. هنگامی که ابرهای بارانی در شکل‌ها و اندازه‌های متعدد ظاهر می شوند، کوه‌ها مانع از ریزش بیشتر بارش‌ها در دره می‌شوند و یک منطقه سایه باران ایجاد می‌کنند که در آن گیاهان کمی در سمت جنوبی رشد می‌کنند و یک سیستم آب و هوای مرطوب در شمال، جایی که جنگل سرسبز است.

ده‌ها بهشت ​​کوچک در پشت یال‌های سرسبز، در دامنه کوه‌های پوشیده از درخت، در مارپیچ آبادی‌ها و جنگل‌ها و دره‌های پر آب و در دامنه کوه‌های مه آلود پنهان شده‌اند. در همه جای منطقه بکر و مقاومت ناپذیر دره اپرت، غرق در زیبایی‌های دیدنی و مسحورکننده‌ای می‌شود که در این سرزمین سرسبز ظاهر می‌شود.

منطقه‌ی ییلاقی اوپرت

طبیعت اوپرت ترکیبی منحصر به فرد از مناظر جنگلی، کوهستانی و بیابانی است. طبیعت زیبای ضلع شمالی پوشیده از گل‌های رنگارنگ و چشمه‌ها با آب شیرین ملایم، دامنه‌های اطراف روستای اوپرت را به زیبایی تزئین می‌کند تا روستا میزبان بازدیدکنندگانش باشد.

دیوار اوپرت درست در جایی قرار دارد که جنگل، دشت و صحرا به هم متصل هستند. ایستادن بر روی تپه های کویر و تماشای مناظر زیبا و مسحورکننده دشت‌ها و جنگل‌های سرسبز پوشیده از ابرهای تیره و مه درست زیر پای شما عشق به طبیعت را مشخص می کند.

کدام مناطق دیدنی در اوپرت وجود دارند؟

منطقه اوپرت علاوه بر زیبایی‌های منحصربه‌فرد، با جاذبه‌های گردشگری مانند دریاچه چورت و چشمه‌های بسیاری از جمله چشمه‌های معدنی باداب سورت نیز مجاور است.

بهترین زمان سفر به اوپرت کدام فصل است؟

بهترین زمان سفر فصل‌های بهار و تابستان است و تا قبل مهر، برای تماشای جنگل ابر، به این ییلاق زیبا و خوش آب‌وهوا سفر کنید.

همچنین دیدن طبیعت این منطقه در فصل پاییز نیز خالی از لطف نیست اما اگر می‌خواهید در زمان بارندگی مسیر این کوه را بروید، حتما دقت داشته باشید که تجهیزات لازم را همراه خود بردارید.