تورترکیه ویژه برای خرید به گودتور مراجعه کنید

6 جـزیـــره زیــــبای جـهـــــان

همه جزایر به‌صورت یکسان شناخته نشده‌اند. زیبایی برخی از آن‌ها بیشتر با دریای اطراف آن‌ها مشخص می‌شود که می‌تواند خبره‌ها را با وضوح کریستالی و پادشاهی‌ّای مرجانی پررونق خود مجذوب خود می‌کند.

سایر جزایر دارای جنگل‌های مجلل و قله‌های مخملی هستند و برخی مسافران را با جواهرات فرهنگی خود مسحور می‌کنند. این جزایر چه سواحل عالی، چه توپوگرافی خیره‌کننده یا فرهنگ‌های عجیب و غریب که به دنبال آن هستید، به دور از هیاهوی روزمره اما نزدیک به راحتی موجودات هستند.

۱. جزیره مالدیو

مالدیو خانه برخی از جذاب‌ترین جزایر جهان است، اما این دریا است که باعث درخشش این جزایر می‌شود. آب‌های درخشان با  آکوامارین با شفافیت کریستالی بر این سواحل سفید خیره‌کننده، که به سختی بر فراز اقیانوس هند به چشم می‌خورد، می‌چرخند. مجمع‌الجزایر مالدیو متشکل از ۲۶ جزیره مرجانی طبیعی و در پست‌ترین قسمت کرده زمین قرار دارد. در زیر آب‌های مسحورکننده، صخره‌های مرجانی شکوفا می‌شوند که غواصان و گردشگران را از سرتاسر جهان جذب می‌کنند. موج سواران نیز به این‌ جزیره هجوم می‌آورند تا در روزهای بدون شلوغی سوار شوند.

استراحتگاه‌ها و اقامتگاه‌های مجلل در خشکی نقاط پرتاب عالی را برای ماجراجویی‌های متمرکز بر دریا فراهم می‌کنند. تغییر آب و هوای سیاره بزرگ‌ترین تهدید برای طبیعت آن است.

۲. جزیره بورا بورا

این جزیره آتشفشانی سرسبز که به شکل یک سومبررو غول پیکر است، در فانتزی های بی شماری از اقیانوس آرام جنوبی حضور دارد. نقطه کانونی و بهترین دارایی این زیبایی استوایی، تالاب دلربای آن به رنگ فیروزه ای تک رنگ است که ماهی‌ها، لاک‌پشت‌ها، کوسه‌ها و پرتوها در آب‌های شفاف شنا می‌کنند و جزایر کوچک یا موتوس در تالاب پراکنده هستند. البته این جزیره کاملاً فرانسوی است و غذاهای لذیذی هم دارد. غواصی و شنا در صخره های اطراف بسیار عالی هستند و مسیرهای پیاده روی در میان جنگل‌های پر از نخل می پیچند.

۳. جزیره پالاوان

پالاوان پاسخ فیلیپین به بهشت ​​است. این استان جزیره‌ای از جنوب غربی تا بورنئو امتداد دارد، با قله‌های آهکی سرسبز که از دریای جواهر مانند به قدری شفاف برمی‌خیزد که تقریباً می‌توانید ماهی‌ها را از بالای سطح آب ببینید. تکه‌هایی از سواحل درخشان و ماسه‌ای سفید و حاشیه‌های جزایر پوشیده از نخل‌های دور بسیاری است. در حالی‌که در زیر آب، صخره‌های مرجانی پر از تنوع چشمگیر ماهی‌های استوایی هستند که برخی از بهترین غواصی‌ها را در جهان ارائه می‌دهند. جاذبه‌های دیگر عبارت‌اند از حیات وحش منحصر به فرد جزایر، دریاچه های زمرد و دهکده های ماهیگیری عجیب. یکی از جاذبه‌های برتر پالاوان، پارک ملی رودخانه زیرزمینی پورتو پرینسسا در فهرست میراث جهانی است، یک سیستم غار آهکی چشمگیر با یک رودخانه طولانی زیرزمینی.

۴. جزیره سیشل

سیشل بکر و بی‌نقص، ارزش سفر کردن را دارد. در شرق کنیا، این مجمع الجزایر نسبتاً دست نخورده متشکل از 115 جزیره مرجانی و گرانیتی مملو از جاذبه‌های دیدنی است، از جنگل‌های ثبت شده در فهرست یونسکو و صخره‌های مرجانی پر رونق گرفته تا سواحل پوشیده از نخل‌ها و صخره‌های غول‌پیکر. تقریباً نیمی از کل زمین این جزایر استوایی محافظت شده است و بسیاری از جزایر در پناهگاه‌های دریایی غنی از ماهی با غواصی و غواصی عالی قرار دارند. سیشل همچنین دارای برخی از غنی ترین مناطق ماهیگیری سیاره است که این مکان را به مقصدی برتر برای ماهیگیران تبدیل می کند. غذاهای تند کرئول و همچنین استراحتگاه های مجلل ماهه، پراسلین و لادیگ را به ترکیب اضافه کنید، آن موقع درک جذابیت سیشل آسان است.

۵. جزیره سانتورینی

سانتورینی دیدنی که در محاصره دهانه‌ای پر از دریا قرار گرفته است، به خاطر زیبایی چشمگیرش امتیاز بالایی را به دست می‌آورد. ویلاهای سفید رنگ شده از صخره های آتشفشانی فرو می‌روند. کلیساهای گنبدی آبی در مقابل دریای درخشان برمی‌خیزند و اسپری‌های روشن بوگنویل به پالت رنگی چشم‌نواز می‌افزایند. سکونتگاه‌های فیرا و اویا که بر فراز صخره‌های گدازه‌ای سیاه قرار گرفته‌اند، زیباترین و گران‌ترین مقصدهای جزیره هستند و اویا در بین مکان‌های عکاسی‌شده در جهان قرار دارد. از دیگر نقاط برجسته سانتورینی می‌توان به سایت باستان‌شناسی آکروتیری، تیرای باستانی، ساحل شنی سیاه پریسا و البته غروب عالی خورشید اشاره کرد. قایق‌رانی در این دهانه خیره‌کننده که توسط صخره‌های سر به فلک کشیده دریا احاطه شده است، اولین تأثیر فراموش‌نشدنی را ایجاد می‌کند.

۶. جزایر کوک

اگر تا به حال آرزو کرده اید که در اقیانوس آرام جنوبی یک غار شده باشید، جزایر کوک برای شما مناسب است. 15 جزیره مجمع الجزایر که بین پلینزی فرانسه و ساموآ قرار دارد، اما با نیوزلند پیوند قوی دارد، از زیباترین جزایر اقیانوس آرام جنوبی هستند. از جاذبه‌های برتر این جزایر می‌توان به تالاب‌های آکوامارین جذاب، سواحل با حاشیه نخل‌ها و قله‌های آتشفشانی اشاره کرد. از همه بهتر، مردم محلی از دوستانه ترین مردم در اقیانوس آرام جنوبی هستند. راروتونگا با استراحتگاه های فراوان، قله های سرسبز و سواحل فراوان، قطب اصلی گردشگری است.

آیتوتاکی یکی از زیباترین جزایر اقیانوس آرام جنوبی است. دهکده‌های پوشیده از هیبیسکوس در دامنه‌های تپه فرو می‌روند، و 21 کوه یا جزیره کوچک در امتداد تالاب بهشتی آن قرار دارند که بسیاری از آنها در فاصله کایاک‌های تفریحی قرار دارند. خود را در اینجا در یک خانه ییلاقی بر فراز آب اسکان دهید یا در یک کلبه ساحلی روستایی در جزیره‌ای دورافتاده سوراخ کنید و فانتزی های رابینسون کروزوئه خود را زندگی کنید.