تورترکیه ویژه برای خرید به گودتور مراجعه کنید

کوتا کینابالو – همه آنچه که باید قبل از صعود به کوه کینابالو بدانید

کوتا کینابالو مرتفع‌ترین قله در بورنئو، جزیره‌ای در جنوب شرقی آسیا است که بین سه کشور مالزی، برونئی و اندونزی مشترک است. کوه کینابالو در صباح، در سمت مالزی جزیره واقع شده است و بلندترین کوه مالزی است. بالا رفتن از کوه کینابالو یکی از بزرگ‌ترین ماجراجویی‌هایی است که می‌توانید در سفر به مالزی داشته باشید!

کوه کینابالو در پارک ملی کینابالو، یک میراث جهانی بر اساس یونسکو، واقع شده است. این منطقه به دلیل داشتن گیاهان و جانوران غنی و متنوع یکی از مهم‌ترین مکان‌های زیستی جهان است و زیستگاه گونه‌های معروفی مانند رافلزیا و اورانگوتان‌های غول پیکر است. صعود به کوه کینابالو یک تجربه منحصر به فرد است، اما لازم نیست به قله لوز ختم شود. هنگامی که به قله رسیدید، می‌توانید تجربه از طریق جاده آهنی را انتخاب کنید، که در آن با کمک کابل فولادی متصل به صخره، از یک دیوار عمودی بالا می‌روید. آیا به اندازه کافی شجاع هستید که در طرق قدم بزنید؟ تمام گزینه های کوهنوردی ما برای کوتا کینابالو را در اینجا بررسی کنید.

گزینه‌های ما برای صعود به کوه کینابالو چیست؟

هنگامی که به دنبال صعود در کوه کینابالو هستید، می‌توانید با صعود کلاسیک ۲ روزه به قله بروید و سپس به پایین برگردید یا می‌توانید مسیر خود را با فعالیت‌های دیگری ترکیب کنید. کوه کینابالو و بورنئو طیف وسیعی از گزینه‌ها را برای زیباتر کردن سفر کوتا کینابالو شما دارند. در این‌جا همه پیشنهادات ما برای کوه کینابالو را خواهید یافت.

برای صعود از کوه کینابالو چندین ترکیب وجود دارد. اگر دوست دارید از کوه بالا بروید و سپس یک استراحت خوب داشته باشید، گزینه خوبی برای شما این است که مسیر کوتا کینابالو خود را با یک حمام آرامش‌بخش در پورینگ هاتسپرینگ ترکیب کنید. برای آن دسته از کوهنوردان ماجراجو، صعود به قله را می‌توان با یک سفر رفتینگ در رودخانه سفید ترکیب کرد یا اگر ارتفاعات و آدرنالین را ترجیح می‌دهید، می‌توانید یکی از مسیرهای نفس گیر از طریق فراتا را به صعود خود اضافه کنید. در اینجا می‌توانید تمام پیشنهاداتی را که ما برای این ترکیب ها داریم پیدا کنید.

جاده آهنی در کوه جاده آهنی ، چیست؟

کوه کینابالو دارای مرتفع ترین «جاده آهنی» در ایتالیایی است. این جاده از ارتفاع 3200 متری شروع و به ارتفاع 3776 متری از سطح دریا ختم می‌شود. جاده آهنی یک مسیر کوهستانی است که از مجموعه‌ای از ریل‌ها، کابل‌ها و پل‌ها تشکیل شده است که شما را از نقطه شروع به انتها و در کنار صخره راه می‌برند.

جاده آهنی در کینابالو دارای 2 مسیر است: پیاده‌روی طرق و مدار قله لوز، که دومی از نظر فیزیکی سخت‌تر است. با این‌حال، برای هیچ یک از این دو به تجربه کوهنوردی نیاز نیست. فرصت لذت بردن از این تجربه بی‌نظیر را از دست ندهید، مناظر جاده آهنی خیره‌کننده است!

یک سفر معمولی به قله کوه کینابالو چگونه است؟

وقتی صحبت از صعود به کوه کوتا کینابالو می‌شود، گزینه های مختلفی وجود دارد. سفر کلاسیک به قله 2 روز طول می‌کشد. در اینجا برنامه سفر 2 روزه صعود توسط تورهای کوه کینابالو، یکی از شرکای محلی مورد اعتماد ما در بورنئو ارائه شده است:

روز اول: کوتا کینابالو – پارک کینابالو – دروازه تیمفون – لابان راتا

ما شما را از ساعت 06:30 تا 06:45 صبح از لابی هتل خود می‌بریم و شما را به پارک کینابالو می‌بریم. به محض ورود، در دفتر پارک ثبت نام می‌‌کنید و سپس با اتوبوس به سمت نیروگاه (تقریباً 15 دقیقه) ادامه می‌دهیم، جایی که صعود را شروع می‌کنیم. صعود خود را به سمت لابان راتا با صرف ناهار آغاز خواهیم کرد. صعود تقریباً 4 ساعت طول خواهد کشید. در نهایت در مهمان‌سرای کوهستان ثبت نام می‌کنیم. بقیه شب را برای استراحت و گشت و گذار در اطراف خواهید داشت.

روز دوم: قله لوز – فرود کوه کینابالو – کوتا کینابالو

از ساعت 02:00 صبح از خواب بیدار می‌شویم و با نور مشعل صعود خود را به سمت قله آغاز می‌کنیم. صعود حدود 3 ساعت طول خواهد کشید. ما از مسیر رانوا استفاده خواهیم کرد. با صعود به قله، شاهد طلوع زیبای خورشید از قله خواهیم بود. پس از آن برای صرف صبحانه به مهمان‌سرای لابان راتا سرازیر می‌شویم و سپس به ایستگاه برق برمی‌گردیم. در نهایت شما را به محله مرکزی پارک می‌بریم و در یک رستوران محلی ناهار می‌خوریم. بعد از اینکه گواهینامه خود را دریافت کردید، شما را به هتلتان در کوتا کینابالو برمی‌گردیم.

بهترین فصل برای صعود به کوه کینابالو چیست؟

خوشبختانه برای کسانی که قصد پیاده‌روی در مالزی را دارند، تقریباً می‌توانند در هر زمانی از سال از صباح دیدن کنند. به خاطر داشته باشید که ژوئن تا سپتامبر می‌تواند گرم باشد. با این‌حال، برای کسانی که علاقه‌مند به صعود از کوه کینابالو هستند، توصیه می‌کنیم این کار را در فصل خشک، در ماه های مارس و آوریل انجام دهند، زمانی که شانس بیشتری برای دید واضح‌تری دارید. به هر حال، باران می‌تواند در هر زمانی از سال رخ دهد. کمترین ماه‌های توصیه شده نوامبر و دسامبر به دلیل فصل باران‌های موسمی است. اگرچه می‌توان در هر زمانی از سال برای صعود قله تلاش کرد، اما اگر شرایط جوی اجازه ندهد، سازمان پارک‌های صباح به دلایل ایمنی دروازه قله را می‌بندد. زمانی از سال را که برای شما مناسب‌تر است انتخاب کنید و مسیر مناسبی را برای خود در اینجا بیابید!

برای صعود به کوتا کینابالو چقدر باید تناسب اندام داشته باشم؟

خب، حقیقت این است که همیشه به کوهنورد بستگی دارد. صعود به قله صعود سختی نیست، اما به هیچ وجه پیاده‌روی در پارک نیست. فراموش نکنیم که کوه کینابالو 4095 متر ارتفاع دارد، بنابراین ارتفاع فاکتوری است که باید به آن توجه کرد. از اولین قدم‌ها راحت باشید، انرژی خود را ذخیره کنید، عجله نکنید و مهمتر از همه: به بدن خود گوش دهید. با تمام آنچه گفته شد، اگر نسبتا تناسب اندام هستید، هر هفته ورزش می‌کنید و تناسب اندام خود را حفظ می‌کنید، باید بتوانید بدون هیچ مشکلی به اوج برسید.

محل اقامت در هنگام صعود به کوه کوتا کینابالو چگونه است؟

محل اقامت در طول صعود به این بستگی دارد که آیا جاده آهنی را به صعود خود اضافه می‌کنید یا خیر. آن دسته از کوهنوردانی که برای صعود معمولی می روند، شب را در استراحتگاه لابان راتا می گذرانند، در حالی که آنهایی که به اندازه کافی شجاع هستند که مسیر جاده آهنی را انجام دهند، در کلبه آویز استراحت خواهند کرد.

استراحتگاه لابان راتا

کسانی که شب را در استراحتگاه لابان راتا می‌گذرانند در یک تخت خوابگاه خواهند خوابید. استراحتگاه لابان راتا که در ارتفاع 3272 متری از سطح دریا قرار دارد، قبل و بعد از صعود به قله کوه کینابالو، اقامتگاه‌های گرم و غذای گرم را به کوهنوردان ارائه می‌دهد.

کلبه آویز

اگر می‌خواهید پیمایش قله کوه کینابالو را با یک ماجراجویی در جاده آهنی ترکیب کنید، یک شب را در آویز هات، در یک خوابگاه مشترک سپری خواهید کرد. این کلبه دنج و سازگار با محیط زیست مهمانان را در فضایی به سبک خوابگاهی اسکان می‌دهد. از این کلبه به راحتی به فعالیت‌های کوه طرق دسترسی دارید.

سیستم مجوز کوتا کینابالو چگونه کار می‌کند؟

از آن‌جایی که در سال‌های اخیر تعداد گردشگرانی که قصد صعود به کوه کینابالو را دارند افزایش یافته است، دریافت مجوز صعود یکی از موارد مهم است. اگر مجوز کوهنوردی نداشته باشید نمی‌توانید از کوه بالا بروید. 185 مجوز صعود حداکثر مجاز روزانه است که توسط پارک صباح برای صعود به کوه کینابالو صادر می‌شود. علاوه بر این، پارک‌های صباح یک الزام اجباری را صادر کردند که تعداد ثابتی مجوز برای مردم ایالت و کشور رزرو شود: 10 مجوز فقط برای صباها، 25 مجوز فقط برای مالزیایی ها، و 150 مجوز برای کوهنوردان مالزیایی و یا بین المللی.

برای صعود کوتا کینابالو چه وسایلی را باید ببندم؟

مهم نیست به کجا می‌روید، اگر به کوهنوردی می‌روید، باید آماده باشید. شریک محلی ما، تور کوه کینابالو، یک لیست بسته‌بندی توصیه شده را برای شما آماده کرده است که هنگام بسته‌بندی برای ماجراجویی خود در نظر بگیرید:

 • کفش و صندل مناسب کوهنوردی
 • لباس گرم بادشکن
 • لباس بارانی
 • تغییر لباس
 • آب آشامیدنی
 • -غذای پر انرژی (شکلات، کشمش، آجیل، گلوکز)
 • جعبه کمک‌های اولیه
 • لوازم بهداشتی اولیه
 • دوربین دوچشمی
 • دوربین برای لحظات فراموش نشدنی
 • دستکش
 • چراغ جلو

لذت بردن از آرامش و آرامش طبیعت یکی از لذت‌های طبیعت‌گردی در کوهستان است. با این‌حال، گاهی اوقات برای ادامه دادن به یک فشار اضافی نیاز داریم. وقتی می‌خواهید تسلیم شوید، داشتن لیست پخش مناسب در کیفتان می‌تواند به شما کمک کند تا انگیزه لازم برای رسیدن به اوج را به دست آورید. در اینجا بهترین انتخاب‌های ما برای لیست پخش کوتا کینابالو شما آمده است. فراموش نکنید که هدفون و چند باتری اضافی را در کوله پشتی خود ببرید!