تورترکیه ویژه برای خرید به گودتور مراجعه کنید

۹ کاری که باید در کاپادوکیا، انجام دهید!

کاپادوکیا منطقه‌ای زیبا در مرکز ترکیه است که به خاطر مناظر افسانه‌ای، غارنشینی، صخره‌های شگفت‌انگیز و صدها بالون هوای گرم که هر روز صبح هنگام طلوع خورشید در آسمان اوج می‌گیرند، مشهور است. همچنین در کاپادوکیا پیاده‌روی بسیار جذابی وجود دارد که حداقل یک هفته طول می‌کشد تا همه مسیرهای پیاده‌روی متنوع در این منطقه را کشف کنید.نکات کلی زیادی در مورد سفر به منطقه کاپادوکیا توضیح خواهم داد تا به شما در برنامه‌ریزی اقامت خود کمک کند و شما را در مورد زمان بازدید، بودجه لازم، محل اقامت و نحوه اطمینان از پرواز با بالون راهنمایی کند.

۱. پرواز در یک بالون هوای گرم در طلوع خورشید

بالن‌های هوای گرم کاپادوکیا به سرعت به یکی از رایج‌ترین اقلام لیست سطل سفر در جهان تبدیل می‌شوند. درک این موضوع سخت نیست که چرا با بیش از 100 بادکنک دیگر در هنگام طلوع خورشید بر فراز غارهای تاریخی شهر گورم تاون شناور می‌شوید، چیزی که فقط می‌توان آن را به یک صحنه افسانه تشبیه کرد. سالانه بیش از نیم میلیون نفر در کاپادوکیا از بالون‌های هوای گرم لذت می‌برند که این رقم باورنکردنی است و این منطقه را به مقصد شماره یک بالون در جهان تبدیل می‌کند.

شما باید پرواز بالن خود را از قبل رزرو کنید زیرا در صورت وجود روزهای بد آب و هوا، اغلب ممکن است فروخته شوند یا تعداد پروازهای عقب افتاده داشته باشید.

۲. پیاده‌روی در دره سرخ و منظره غروب خورشید

وقتی صحبت از پیاده‌روی در کاپادوکیا می‌شود، عبور از دره سرخ سخت است. پشته‌های ماسه‌سنگ شارپ هر شب در آخرین لحظات غروب خورشید، هنگامی که خورشید در منظره‌ای بی‌نظیر می‌سوزد، قرمز عمیق و پر جنب و جوش می‌درخشد. اگر فقط چند شب در کاپادوکیا دارید، اما این یکی در فهرست مکان‌های غروب آفتاب بالاست. یک حلقه مسیر عالی شامل مسکیندیر و دره رز وجود دارد یا می‌توانید مستقیماً به سمت منظره غروب خورشید رانندگی کنید تا در کافه استراحت کنید یا تا بالای نمای پرچم پیاده‌روی کنید.

چه کوهنوردی کنید چه نکنید، این یکی از مکان هایی است که باید در کاپادوکیا بازدید کنید.پیاده‌روی در بیشتر موارد به دره رز ملحق می‌شود و شما را از طریق کلیسایی باستانی در داخل یکی از غارها، عبور از صخره‌های ماسه‌سنگ زرد و خانه‌های غار باورنکردنی هدایت می‌کند. مسیر متنوع است و فقط از نظر سختی متوسط ​​است و آن را تبدیل به یک ماجراجویی عالی می‌کند و از برترین کارهایی است که در کاپادوکیا می‌توان انجام داد.

۳. پیاده‌روی دره رز و مکان غروب آفتاب

مسیر پیاده‌روی دره رز در کاپادوکیا از میان منطقه‌ای فوق‌العاده منحصربه‌فرد با برآمدگی‌های تیز می‌پیچد که به‌ویژه در هنگام غروب آفتاب به رنگ صورتی در می‌آیند! در طی هزاران سال، برآمدگی‌ها برای ایجاد یک چشم‌انداز راه راه منحصر به فرد شکل گرفته‌اند. تقریباً در تمام اوقات، یک طرف یک خط‌الراس زیر نور خورشید است در حالی‌که طرف دیگر در سایه است که بر وضوح و مقیاس این سازندهای ماسه سنگی تأکید بیشتری می‌کند.

چیزی که دره رز را به یکی از منحصربه‌فردترین مکان‌ها برای بازدید در کاپادوکیا تبدیل می‌کند این است که نه تنها این صخره‌های باورنکردنی را دارید، بلکه در این منطقه خاص، مواد معدنی موجود در ماسه‌سنگ رنگ صورتی دارند. این صورتی در طول روز بیشتر و بیشتر مشهود می‌شود و در هنگام غروب خورشید به اوج خود می‌رسد، زمانی که خورشید مستقیماً به دره رز می‌تابد و به آن سایه ظریف صورتی می‌دهد که بسیاری از مردم برای دیدن آن می‌آیند.

۴. مسیر دره عشق به قلعه اوچیسار

دره عشق درست خارج از گورمه قرار دارد و می‌توانید تمام مسیر را از طریق دره عشق تا قلعه اوچیسار پیاده‌روی کنید و از کنار صخره‌ها از نزدیک در مسیری عبور کنید که احتمالاً هیچ کس دیگری در آن وجود ندارد. این یک پیاده روی نسبتا مسطح و آرام از طریق اوچیسار یک الی دو ساعت طول می‌کشد.

صخره‌ها به شکل فالیک هستند، به همین دلیل است که دره پر از صخره‌ که به نام “دره عشق” معروف است. این واقعاً یکی از منحصر به فردترین مکان‌های دیدنی در کاپادوکیا است. بخش پایانی دره با ماسه‌سنگ‌های متحرک در رنگ سفید و زیبای اطراف را درخشان می‌کند. شما هرگز منظره‌ای شبیه به آن را ندیده‌اید. در انتهای دره می‌توانید تا قلعه اوچیسار که یکی از بهترین منظره‌های کاپادوکیا است، پیاده‌روی کنید.

۵. از دره پاسباگ دیدن کنید

دره پاسابگ با دودکش‌های پری حماسی و غارنشین‌ها یکی از محبوب‌ترین نقاط در گورمه، کاپادوکیا است. جدا از جمعیت زیاد و اتوبوس‌های تور، دره پساباگ ارزش بازدید را دارد. دودکش‌های پری واقعاً شگفت‌انگیز هستند. اغلب یک صخره بالای دودکش می‌نشیند و به طرز شومی راه خود را در میان طوفان‌ها و بادهای سنگین متعادل می‌کند.

در میان دره، خانه‌های غاری زیادی خواهید یافت که اغلب دو طبقه و سه طبقه هستند. شما می‌توانید برای کشف سطوح مختلف در داخل سرمایه‌گذاری کنید. موزه فضای باز گورم یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌ها و مکان‌های تاریخی در کاپادوکیا است که با یک تور صوتی شما را در نقاشی‌های باستانی، کلیساها و خانه‌های غار قرن‌ها پیش راهنمایی می‌کند.

۶. موزه فضای باز گورم

موزه فضای باز گورم یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌ها و مکان‌های تاریخی در کاپادوکیه است که با یک تور صوتی شما را در نقاشی‌های باستانی، کلیساها و خانه‌های غار قرن‌ها پیش راهنمایی می‌کند.  موزه فضای باز گورمه بسیار نزدیک به مرکز شهر در گورمه است که محبوب‌ترین شهر کاپادوکیا است. پیاده‌روی تا موزه فضای باز گورمه از مرکز شهر امکان‌پذیر است و حدود 15 دقیقه طول می‌کشد و کمی سربالایی است.

۷. طلوع خورشید را در تپه عاشق بگذرانید

این منظره غروب پانوراما در شهر گورمه بهترین نقطه برای تماشای طلوع خورشید است، به همین دلیل است که صبح برای طلوع و البته غروب خورشید همان‌طور که گفته شد شلوغ است.

شما اغلب بالای بالن‌ها هستید و می‌توانید به سمت قلعه اوچیسار، دره سرخ یا بالای شهر گورم شلیک کنید. ازدحام جمعیت و همچنین مناظر حماسی از کل منطقه وجود خواهد داشت.

۸. دره ایهلارا را کاوش کنید

دره ایهلارا یک دره باورنکردنی با رودخانه‌ای خیره‌کننده است که درست از قلب دره به طول 16 کیلومتر در داخل سنگ های آتشفشانی جاری است. این شهر در نزدیکی استان آکسارای است اما هنوز بخشی از منطقه جنوب کاپادوکیه محسوب می‌شود.

این یک مکان عالی برای پیاده روی نسبتاً آسان در میان طبیعتی آرام و سرسبز و همچنین مرکزی برای کلیساهای غار است که بسیاری از آن‌ها را در طول مسیر خواهید یافت. دره اهلارا بیشتر از بخش سلیمه تا روستای اهلارا تشکیل شده است. در طول مسیر با کلیساهای زیادی روبرو خواهید شد. 16 کلیسا از 105 کلیسا به روی بازدیدکنندگان باز است و در داخل آن نقاشی‌ها و کنده‌کاری‌های دست نخورده وجود دارد.

برای چند ساعت، می‌توانید فراموش کنید که در خشکی و بیابان هستید و هنگام راه رفتن در زیر طاق‌های درختی، بالا رفتن از تخته سنگ‌ها و قدم زدن در روزنه‌های چمن، صداهای جنگل را تجربه می‌کنید. گل‌های وحشی از هر رنگی کناره‌های مسیر را رنگ می‌کنند و چشمان شما را از مسیر و به سمت صخره‌های بلند در دو طرف تنگه هدایت می‌کنند. حتی آبشاری وجود دارد که می‌توانید در آن شنا کنید، به همین دلیل است که آن را به یکی از ده کار برتر در کاپادوکیا تبدیل می‌کند.

۹. مسیر پیاده روی دره کبوتر

دره کبوتر یکی از محبوب‌ترین مسیرهای پیاده‌روی در کاپادوکیا است، به ویژه به این دلیل که بین گورمه تا اوچیسار امتداد دارد. در طول مسیر، خانه‌های غار، نقاشی‌های باستانی، ستون‌های خاکی و البته کبوترها را خواهید دید. مسیر با یک فرود تند در امتداد مسیری سفید گرد و غبار آغاز می‌شود. در عرض چند دقیقه، شما در قلب دره هستید و به سختی متوجه شهر بالای خود می‌شوید. در واقع، شما فقط در لحظات خاص نگاهی اجمالی به شهر یا قلعه اوچیسار در بالای خط درخت دارید.